Recent Posts

Archives

Topics

Archive for the 'Akcje na Facebooku' Category

Na początku było słowo czyli potęga word-of-mouth

czwartek, 19 stycznia, 2012

Idea przyświecająca word-of-mouth czyli w wolnym tłumaczeniu słowu szeptanemu jest jedna – po co dzisiaj wydawać setki tysięcy na reklamę, kiedy nasz produkt mogą zareklamować sami klienci?

Co było pierwsze – wirus czy produkt?

środa, 4 stycznia, 2012

Koncepcja virala nie została wymyślona przez genialnego marketingowca, lecz użytkowników sieci, którzy po prostu przesyłali między sobą linki do interesujących ich filmików, zdjęć, stron. Niektóre z nich nie były tylko narzędziem do promocji innego produktu, lecz stały się ogniwem zapalnym, podstawą do zbudowania interesującego produktu.

Wirus w Polsce wciąż w rozwoju

piątek, 16 grudnia, 2011

Marketing wirusowy i to wysokiej jakości bije rekordy popularności w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju radzi sobie coraz lepiej, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze 4 lata temu takich kampanii nie było prawie wcale. Ale wciąż nam trochę brakuje.

Niebezpieczna strona wirusa

czwartek, 1 grudnia, 2011

Szał na marketing wirusowy trwa. Większość dobrych agencji reklamowych i social media ma w swojej ofercie kampanie wykorzystujące to efektywne narzędzie, a klienci dobijają się o nie powodowani nie tylko chęcią zysku, ale i specyficznym rodzajem mody na viral marketing. Na co jednak obie strony powinny uważać?

Nieco inny viral, czyli jak troll psuje wizerunek Apple

piątek, 25 listopada, 2011

O tym, czy viral stanie się viralem nie decyduje firma, lecz użytkownicy Internetu. Z jednej strony jest to dobra informacja – agencje reklamowe nie muszą się szczególnie napracować, by wirus dotarł do użytkowników. Z drugiej strony internauci podchwytują nie tylko pozytywne dla wizerunku firmy informacje, ale także, a nawet przede wszystkim te, które nie powinny […]

Wirusowość aplikacji na Facebooku

czwartek, 17 listopada, 2011

Wirusowość Facebooka jest jedną z jego najważniejszych cech, mających niemały wpływ na popularność serwisu. Użytkownicy doceniają fakt, że mogą w prosty sposób podzielić się interesującymi informacjami ze znajomymi. Dla specjalistów jest to natomiast ogromna szansa na rozprzestrzenienie komunikatu reklamowego bez wielkich nakładów pracy. By stworzony wirus wykonał swoje zadanie, należy wzbudzić wśród użytkowników medium chęć […]